Gazetari publikon videon: Mashtrimet e Erion Veliajt

Gazetari Klajdi Bodlli ka postuar një video me premtimet elektorale të kry bashkiakut të Tiranës, duke kujtuar, siç shprehet ai, mashtrimet e Erion Veliajt.

Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan:

MASHTRIMET NDËR VITE TË LAVATRIÇES SË PASTRIMIT TË PARAVE TË PISTA, VILAJET QYRKUT, ERION VELIAJT, ERION BETONIERES, ERION NDRAGHETAS ME BETONIERET

Dje lavatriçja e pastrimit të parave të drogës, mashtruesi ordiner i Bashkisë së Tiranës, Vilajet Qyrku alias Erion Veliaj doli dhe foli për vendimin e tij për të ndaluar betonieret në Tiranë duke kërcënuar dhe gjykatësit.

E para, kjo është një lojë e Erion Veliajt për të dalë si njeriu kundër betoniereve ndërkohë që me firmën e tij, si garantues i pastrimit të parave të pista në Tiranë ka dhënë me mijëra metra katrorë ndërtime.

Erion Veliaj, me firmën e tij ka lejuar betonieret që të lëviznin lirshëm në Tiranë. Me firmë dhe vulë të tij, njëlloj si firmosi për inceneratorin e Tiranës, Erion Veliaj ka lejuar lëvizjen e betoniereve dhe ka bllokuar atë të furgonëve që ndajnë mallra.

Skema duket e qartë, ashtu si me kullat tek liqeni kur nxirrte bashkinë të protestonte dhe betohej se nuk do të lejonte ndërtimin e tyre.

Lavatricja e pastrimit të parave të drogës, Vilajet Qyrku i Tiranës, Erion Veliaj para se të zgjidhej kryetar bashkie premtonte se nuk do të firmoste leje ndërtimi. Më pas, kur na paraqiti planin urbanistik na tha se do shfrytezojmë lartësitë dhe sot, bën si njeri anti beton ndërkohë që për kaq kohë i ka lejuar vetë.

Drejtësia sot, duhet të marrë të akuzuar Erion Veliajn si njeri që po pastron paratë e krimit, duke marrë shkas dhe nga dosja Ndraghetas.

LEXO EDHE  Arrestohet në Athinë shqiptari i shpallur në kërkim