VIDEO/ Biznesmeni shqiptaro-amerikan: Ja pse mbështes Berishën, Basha e Rama janë bashkë

Ludovik Tetaj, biznesmen shqiptaro-amerikan, ishte pjesë e protestës së 8 janarit, e cila agravoi në përdorimin e dhunës nga mbështetës të Lulzim Bashës, dhe më pas nga policia e Edi Ramës, ndaj demokratëve protestues.

Tetaj ka udhëtuar nga Teksasi drejt Tiranës me 7 janar, për të marrë pjesë në protestën e thirrur nga Komisioni i Rithemelimit.

“Nuk kthehem në SHBA pa fituar Berisha”, shprehet Tetaj, ndërsa sqaron sepse ka mbështetur ish-Kryeministrin dhe jo Lulzim Bashën.

LEXO EDHE  Austria vendi i parë që miraton vaksinimin me detyrim, lotari dhe çmime për të bindurit

Tetaj thotë se minimalisht i ka siguruar Bashës 300 vota pa asnjë interes, ndërsa shton se 8 janari provoi se ai dhe Edi Rama janë një, janë bashkë.

“Me Sali Berishën kam miqësi të pastër, nuk kam asnjë interes”, shprehet Tetaj, i cili është arratisur nga Shqipëria në 1989, ndërsa ka bizneset e tij në Teksas të SHBA.