Aksident në Lezhë, raportohet për disa të plagosur

Foto ilustruese

Një aksident është shënuar këtë të Premte në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin.

Një automjet ka dalë nga rruga në afëri të kënetës në hyrje të Shëngjinit.

Raportohet për disa persona të plagosur. Shkak i këtij aksidenti dyshohet se ka qenë humbja e kontrollit të drejtuesit të mjetit si pasojë e lagështirës në rrugë. Personat e plagosur janë dërguar në spitalin Rajonal të Lezhës.

LEXO EDHE  Rruga e Arbrit/ PD: Pse nuk thotë Rama a do të paguajnë dibranët deri në 8 euro për vajtje - ardhje

Ambulanca dhe dy zjarrfikëse janë nisur për në vendngjarje.