Champions/ Milan nuk dorëzohet, mposht Atleticon dhe mban gjallë shpresat për kualifikim

Foto: AFP

Milan ka triumfuar 1-0 në transfertë ndaj Atletico Madrid, duke mos hequr dorë nga një kualifikim i mundshëm për në fazën tjetër të Champions League.

Italianët kanë rihapur shpresat në grup ku me këtë fitore ngjiten në vendin e tretë me 4 pikë njësoj si Atletico Madrid. Kuqezinjtë kanë ende shpresë në ndeshjen e fundit të grupeve ndaj Liverpool-it.

LEXO EDHE  PSG e gatshme të paguajë 60 milionë euro për Theo Hernandez

Liverpool nga ana tjetër ka marrë një fitore modeste me rezultatin 2-0 me golat e Alcantara dhe Salah. Spanjolli realizoi një supergol nga distanca.