Man.City thyen Messin me shokë, goleadë për Real Madrid

Në “Etihad” u luajt kryesfida e mbrëmjes që do të vendoste edhe kreun e grupit A mes Man. City dhe PSG-së. Duelin e fitoi dhe e dominoi skuadra e Guardiolës që bëri jashtëzakonisht mire edhe pse parizienët shënuan të parët me Mbappe.

Më pas Sterling dhe Gabriel Jesus shënuan për t’i dhënë fitoren vendasve. Man. City kështu kualifikohet si e para ndërsa PSG e dyta teksa në ndeshjen tjetër, Leipzig dominoi 4-0 Brugge në Belgjikë.

Në Grupin D, Real Madrid dominoi surprizën Sheriff Tiraspol të cilët mundën ekipin e Ancelottit në Bernabeu dhe sot ata i kthyen kusurin duke fituar 3-0 me golat e Alabas, Kroos dhe të përhershmit Benzema.

LEXO EDHE  Tragjedi në futbollin malazez, talenti 21-vjeçar humb jetën në aksident

Kjo fitore në fakt kualifikon zyrtarisht edhe Interin më tej teksa ndeshja e fundit mes madrilenëve dhe zikaltërve do të vendosë edhe se kush kalon si i pari më tej.

Ndërkohë në Grupin C, Dortmundi rrezikon eliminimin seriozisht pas humbjes 3-1 në Portugali në Lisbon përballlë Sporting dhe tani gjithçka do të varet nga ndeshjet e fundit.

Rezultatet e mbrëmjes në Champions: