VIDEO/ Spektakël në Inter-Napoli, tre gola në pjesën e parë

Pjesa e parë e supersfidës Inter-Napoli ka dhuruar emocione dhe gola. Napoli ka gjetur fillimisht golin e avantazhit me anë të Zielinski.

Një goditje e bukur nga jashte zone pas nje aksioni te krijuar me top te rifituar ndaj Barella qe e humbi kontrollin.

Mbrojtja e pavendosur dhe mesfushori polak nuk ka falur dhe ka goditur direkt, duke befasuar edhe Handanovic.

LEXO EDHE  Ceremonia e ‘Topit të artë’/ Lionel Messi mer çmimin e parë

Por, kane kaluar 7 minuta dhe pasi VAR ka konfirmuar nje prekje me dore nga Koulibaly brenda zone te goditja e Barella, arbitri Valeri nuk ka pasur dyshime. Nga pika e bardhe Calhanoglu dhe gol: 1-1.

Ndërkohë në fundin e fraksionit të parë të lojës, zikaltrit kanë përmbysur rezultatin me anë të Ivan Perisic.