Vettingu në politikë, Basha: Të nisi nga unë, do pastrohet karuseli vjedhacak

Kreu demokrat Lulzim Basha u shpreh se Vetingu dhe pastrimi i politikës është parakusht që karuseli vjedhacak i buxheteve për oligarkët dhe klientëve të qeverive të korruptuara të ndalet njëherë e mirë.

Basha ka përsëritur kërkesën që Vettingu në politikë të nisë nga ai i pari dhe të vijojë me të tjerët.

LEXO EDHE  Aksidenti me 3 të plagosur në Valbonë, policia jep detaje

“Dhe që t’u japim shqiptarëve atë që ju takon shqiptarëve: Një qeverisje të përgjegjshme, të kontrolluar, dhe në shërbim të këtij kombi fisnik burrash dhe grash, të rinjsh dhe të rejash që siç tregon dhe kjo ditë, nuk janë të varfër por janë të vjedhur”, tha Basha.