E mërkurë, Janar 26, 2022
Etiketimet Vettingu

Etiketim: vettingu

Llagami: Vettingu kolapsoi gjykatat, Apelet thembra e Akilit

Procesi i vettingut ka kolapsuar sistemin e drejtësisë për shkak të largimeve të shumta nga radhët e saj. Shqetësimi u ngrit nga kryetarja e...

Vettingu i politikanëve, Basha: Nuk është punë shtesë, duhet vullnet politik

Vettingun e politikanëve, kreu demokrat Lulzim Basha, e konsideroi si instrumentin e vetëm për të pastruar politikën nga krimi dhe korrupsioni. Në senacën parlamentare, Basha...

Vettingu në politikë, Basha: Të nisi nga unë, do pastrohet karuseli...

Kreu demokrat Lulzim Basha u shpreh se Vetingu dhe pastrimi i politikës është parakusht që karuseli vjedhacak i buxheteve për oligarkët dhe klientëve të...

Vettingu i politikanëve, Strazimiri: Nuk bëhet duke bashkëpunuar me bandën

Anëtari i Kryesisë së PD, Gent Strazimiri, reagoi sërish për çështjen e vetingut të politikanave. Duke postuar një nga fjalimet kur ishte deputet, Strazimiri shkruan...

Çështja Berisha, vettingu dhe Basha që “shkrin” Grupin Parlamentar

Nga Gjergji Koja Më 9 shtator 2021, Lulzim Basha, me cilësinë e Kryetarit të Partisë Demokratike, artikuloi vendimin për të përjashtuar ish-Kryeministrin Sali Berisha nga...

Vettingu i politikanëve, Rushaj: Pastron politikën, i shërben mirëqeverisjes

Vettingu i politikanëve konsiderohet si prioriteti nr 1 nga Partia Demokratike. Kjo të paktën sipas nënkryetarit të PD-së, Alfred Rushaj, i cili ka prezantuar...

Vettingu i politikanëve, Gjiknuri: I panevojshëm, kemi plot ligje…

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, ka shprehur sot rezerva lidhur me nismën Kushtetuese të propozuar nga Partia Demokratike për vettingun e politikanëve. E...

Vettingu i politikanëve, Rama: Mos na del peshkaqen gome o Lulzim

Krzeministri Edi Rama iu përgjigj sot gjatë seancës parlamentare kreut të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me vettingun e politikanëve. Rama tha se propozimin do e...

Vettingu i politikanëve/ Bardhi: Ata që e kundërshtojnë janë llumi i...

gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD, në një postim në rrjetet sociale, shprehet se ata që kundërshtojnë vettingun e politikanëve janë llumi i...

Vettingu i politikanëve, Manjani: Ta fillojmë me Lulin, është akuzuar dy...

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka ironizuar nismën e kreut demokrat, Lulzim Basha, lidhur me vettingun e politikanëve. Manjani shkruan se vettingu duhet të fillojë...

Vettingu i politikanëve, Basha: SPAK mund t´a nisë me 200 zyrtarët...

Kreu demokrat Lulzim Basha u shpreh sot se SPAK ndodhet nën presion dhe kjo provohet nga numri i vogël i personave që po përballen...

Vetingu në Polici/ Standartet skandaloze, anëtarët e KJV përjashtohen nga deklarimi...

Nga Boldnews.al Një komunikim rutinor me Inspektoratin e Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive e Konfliktit të Interesave (ILDKPKI), zbuloi një rrethanë ligjore...

Nis vetingu në Policinë e Shtetit, ja zyrtari i parë që...

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit (KJV) do të zhvillojë këtë javë seancat e para të procesit të vlerësimit kalimtar të punonjësve të Policisë së...

Të Fundit