Prapaskenat e derbit, si një ish i Tiranës iu afrua Partizanit për stolin

Foto: Fk Tirana

Emri i Ze Marias qarkulloi shumë gjatë 48 orëve të fundit si personi që do të marrë kreun e pankinës së Partizanit. Madje, edhe vetë trajneri ishte i pranishëm në “Air Albania” kur u luajt derbi.

Pas humbjes së Partizanit kundër Tiranës, Ze Maria e pranoi se i pëlqen kryeqyteti dhe futbolli shqiptar dhe që kërkon të jetë në punë.

“Panoramasport” raporton se Ze Maria i është vetofruar Partizanit për të marrë drejtimin e skuadrës, por drejtuesit e “demave” kanë vendosur që të mos ia japin drejtimin atij.

LEXO EDHE  Florian Marku bëhet baba për herë të parë, boksieri zbulon emrin dhe foton e bebushit

Kujtojmë se Ze Maria në të shkuarën ka drejtuar ekipin e Tiranës e për këtë fakt u shpreh se nuk e ka aspak problem të drejtojë Partizanin, pavarësisht së shkuarës.

Por, kjo pistë duket se ka rënë për të, pasi drejtuesit e Partizanit nuk e shohin si trajnerin e tyre.