Bombë në stacionin hekurudhor, alarmohen qytetarët

Qindra qytetarë janë evakuuar nga stacioni hekurudhor Gare du Nord, pas një alarmi për bombë rreth orës 15:45 të së mërkurës.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë video nga stacioni hekurudhor pothuajse i boshatisur, ndërsa jashtë tij ishin me qindra persona të evakuuar.

LEXO EDHE  Planifikoi vra*jen e bashkëshortit për t'i marrë pasurinë, kush është gruaja më e kërkuar nga Europol

Policia gjeti një valixhe të braktisur dhe më pas ndoqi të gjitha procedurat e sigurisë, raporton A2neës.

Autoritetet franceze kanë bërë të ditur se stacioni i trenit do të kthehet në normalitet pas orës 17:00.