Megan Fox pretendon se ka një çrregullim të dismorfisë në trup

Getty

Aktorja dhe modelja e famshme Megan Fox pohon se ajo po lufton me pasiguri të mëdha për shkak të një çrregullimi të dismorfisë trupore.

“Po, kam dismorfinë fizike. Unë luftoj me shumë pasiguri të thella”- tha Megan në një intervistë me GQ Style.

Çrregullimi dismorfik fizik është një preokupim me një defekt estetik imagjinar ose të vogël që shkakton ankth të konsiderueshëm ose ndërhyn në veprime shoqërore, profesionale ose të tjera, shkruan manuali i MSD.

LEXO EDHE  Ada dhe Edi përjashtohen nga "Për'puthen", zbulohet arsyeja (Video)