VIDEO-LIVE/ Nis “Foltorja” e Berishës në Elbasan

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur këtë pasdite takimin me demokratë në Elbasan, që po zhvillohet në ambientet e Teatrit “Skampa”.

“Foltores” i është bashkuar dhe deputeti demokrat Luçiano Boçi, i cili ishte i vetmi nga demokratët që theu herësin në zgjedhjet e 25 Prillit.

LEXO EDHE  I riu nga Elbasani humb jetën nga Covid, miqtë kërkojnë ndihmë për të sjellë trupin në Shqipëri

Deputeti Flamur Noka dhe ish-deputeti Klevis Balliu i janë bashkuar po ashtu “Foltores” këtë të Premte.

Edhe në Elbasan, janë mbledhur firma për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD, siç ka kërkuar ish-kryeministri.