Zaniolo ia hedh paq, vetëm gjobë pas ofendoi tifozët e Lazios

Lacio triumfoi 3-2 me Romën në një derbi mes spektaklit dhe polemikave.

Detaji që mori vëmendje ishte veprimi i mesfushorit Nikolo Zaniolo ndaj tifozëve të Lacios duke i treguar organet gjenitale.

Veprimi i mesfushorit tërboi tifozët bardhekaltër që shpërthyen në kritika në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Probleme në prapavijë tek Vllaznia, Brdaric vuan mungesën e dy titullarëve

Zaniolo rrezikonte dënimin shembull, por Komisioni i Disiplinës ka vendosur ta dënojë me një gjobë prej 10 mijë eurosh, duke ia hedhur paq pezullimit në kampionat.