Të vaksinuar ndaj Covid, humb jetën burri, një minut më vonë gruaja

Historitë tragjike të Covid janë të paunumurta. Një çift ​​i martuar në Miçigan i cili u vaksinua plotësisht kundër COVID-19 të vdiqën nga koronavirusi vetëm një minutë ndërmjet njëri-tjetrit.

Cal Dunham, 59 vjeç dhe gruaja e tij Linda, 66 humbën jetën nga koronavirusi edhe pse ishin vaksinuar me të dyja dozat e vaksinave.

Çifti u sëmur në fillim të këtij muaji gjatë një udhëtimi dhe pas disa ditësh ata u shtruan në spital pasi nuk ndiheshin mirë.

LEXO EDHE  SHBA ofron para për të afërmit e 10 viktimave të sulmit me dron në Kabul

Dyshja u shtrua në spital brenda disa ditësh dhe u vendos në ventilatorë pasi të dy vuanin nga sëmundje të tjera.

Mjekët kanë treguar se çifti vdiq duke u kapur për dore: Cal vdiq në 11:07 të mëngjesit, dhe gruaja e tij në orën 11:08 të mëngjesit .