E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Lazio

Etiketim: Lazio

Milinkovic-Saviç tremb Lazion, mesfushori dëmtohet gjatë një përplasje me portierin shqiptar

Mesfushori i Lazios, Sergej Milinkovic-Savic, pati një përplasje me portierin shqiptar të bardhekaltërve, Marco Alia, dhe ndërpreu menjëherë seancën stërvitore të mbrëmjes së djeshme. Serbi...

Strakosha: Lazio mund të fitojë kampionatin, merita i shkon Inzaghit

Thomas Strakosha ka deklaruar se trajneri, Simone Inzaghi, ka ndryshuar mentalitetin te Lazio, të cilët tashmë ndjejnë se mund të fitojnë ndaj kujtdo. Portieri i...

Në mungesë të publikut, Lazio fton tifozët të mbushin stadiumin me...

Vendosja e fotografive të tifozëve në shkallët e stadiumeve për të krijuar iluzionin e një atmosfere të ngrohtë është kthyer në modë tanimë nga...

Strakosha: Lazio familje e madhe, ndihma modeste e Shqipërisë më bëri...

Lojtarët e Lazios në Serinë A vazhdojnë të komunikojnë me tifozët nëpërmjet kanaleve zyrtare të bardhekaltërve. Sot ishte e radha e portierit shqiptar, Thomas...

Kërkohet nga Milan dhe Lazio, talenti hungarez flet për të ardhmen...

Një nga objektivat kryesor të Milanit në merkaton e verës është Dominik Szoboszlai. 19-vjeçari kërkohet gjithashtu edhe nga Lazio dhe së fundmi ka folur...

Lazio, Proto: “Nëse Seria A nuk fillon përsëri, i them lamtumirë...

Silvio Proto është gati të ngre flamurin e bardhë. Portieri i dytë i Lazios, duke folur për mikrofonat e “Sudpresse”, ka deklaruar se nëse Serie A nuk...

Stam: Lazio mund të fitojë Serinë A, të gjithë luajnë për...

Ish-mbrojtës holandez, Jaap Stam, ka pohuar se skuadra e Lazios ka një shans real për të fituar Serinë A. Në një intervistë për Gazzetta dello...

Lazio i ofron Strakoshës rinovimin, ja sa do të përfitojë shqiptari

Sipas stacionit radiofonik italian “Radiosei”, Lazio ka vendosur të përshpejtojë negociatat për zgjatjen e kontratës me Thomas Strakoshën. Kontrata aktuale e përfaqësuesit të Kombëtares së Shqipërisë skadon në verën e...

Tare nuk ndërpret punën te Lazio, synon djalin e një legjende

Igli Tare është vënë pas shërbimeve të Ianis Hagi, djalit të legjendës rumune të futbollit, Georghe Hagi. Aktualisht 21-vjeçari, luan me Rangers në formën e...

Lazio sfidon koronavirusin, të hënën rikthehen në stërvitje

Për shkak të situatës që ka krijuar coronavirusi në Itali, për futboll flitet pak teksa të gjithë janë të izoluar në shtëpi për të...

Seria A do të luhet një muaj pa tifozë, Lotito i...

Ditën e djeshme, Liga e Futbollit Italian, vendosi që futbolli në Serinë A përgjatë këtij muaji, do të zhvillohet pa praninë e tifozëve. Ndërsa sipas...

Lazio gjunjëzon Interin dhe vërshon drejt Juventusit (VIDEO)

Mbrëmje magjike për Lazion, që triumfon ndaj Interit me përmbysje dhe merr vendin e dytë. Fitore 2-1 për të besuarit e Inzaghit dhe ajo...

Fitorja e çmendur/ Tare kapet me ndihmësin teknik: Mos më çaj...

Lazio është skuadra që duket se mund të kërcënojë deri diku dualizmin Inter-Juventus, për sa i përket titullit kampion në Itali. Skuadra bardhekaltër mori...
WhatsApp DENONCO