Protestuan duke bllokuar aksin Librazhd-Elbasan, procedohen penalisht tre persona

Tre persona janë proceduar penalisht në gjendje të lirë nga policia e Elbasanit, pasi akuzohet se penguan qarkullimin e mjeteve duke hequr barrierat e rrugës së vendosura nga ARRSH.

Aksioni u ndërmorr nga banorët në shenjë proteste ndaj vendosjes së barrierave, që sipas tyre i detyrojnë të ecin për 4 km, në mënyrë që të dalin në qytet.

LEXO EDHE  Foltorja e Berishës, të premten në Lezhë/ Ja si pritet të rrjedhë procesi në PD, datat që mund të mblidhet Kuvendi

Banorët bllokuan dje në formë proteste aksin Librazhd-Elbasan, dhe kërkuar zgjidhje qoftë me një mbikalim apo nënkalim.