Shkoi në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës, kush është 23-vjeçarja që ndërroi jetë

Një 23 vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës.

Mësohet se viktima është, Brisilda Sadushi, e cila ka shkuar në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës.

Sipas mjekeve të këtij spitali, nëna e dy fëmijëve ka qenë në gjendje të rëndë, me infeksion të përgjithshëm në gjak dhe me tension 5.

LEXO EDHE  Grabitja e banesës së biznesmenit në Nikël, policia shpreson te kamerat e sigurisë

Mjekët reanimatorë kanë ndërhyrë duke e futur në sallën e operacionit, por nuk ia kanë dalë ta mbajnë gjallë për shkak të parametrave shumë të ulëta jetësore.

Nuk dihet ende detaje të reja në lidhje me të renë e cila ndërroi jetë.