E martë, Janar 18, 2022
Etiketimet Nderron jete

Etiketim: nderron jete

E rëndë/ Ndërron jetë i burgosuri, çfarë dyshohet

Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se 49-vjeçari i burgosur në Burgun e Idrizovës është sjellur i vdekur në Repartin për Toksikologji në spitalin...

Ndahet nga jeta shkrimtari dhe dramaturgu i njohur shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 91-vjeçare shkrimtari dhe dramaturgu i njohur shqiptar Fadil Kraja. Në homazhet e mbajtura në teatrin “Migjeni” të qytetit të...

Futbolli në zi, ndërron jetë ish-trajneri legjendar skocez

Ish-ndihmës trajneri i Manchester United dhe legjenda e Skocisë dhe Rangers, Walter Smith ka ndërruar jetë në moshën 73 – vjeçare. Ish-trajneri i Skocisë ishte...

Humbi betejën me Covid-19, ndërron jetë piktori shqiptar

Ka ndërruar jetë ditën e sotme piktori Kristi Baba, pasi humbi betejën me Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij përmes postimeve...

U infektua me covid pasi lindi fëmijën, humb jetën 24-vjeçarja

24-vjeçarja Xheni Kaba, e cila u dërgua në Turqi për trajtim të specializuar ndaj Covid menjëherë pasi lindi fëmijën, ka ndërruar jetë ditën e...

Shkoi në gjendje të rëndë në spitalin e Vlorës, kush është...

Një 23 vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Vlorës. Mësohet se viktima është, Brisilda Sadushi, e cila ka shkuar në gjendje...

Ndërron jetë papritur 40-vjeçari, para disa orësh i kishin grabitur lokalin

Një tragjedi ka ndodhur një natë më parë në Maqedoninë e Veriut. Mediat vendase shkruajnë se një 40-vjeçar ka ndërruar jetë, pak orë pasi lokalin...

Ndahet nga jeta ish-presidenti i Algjerisë

Ish-presidenti i Algjerisë, Abdelaziz Bouteflika, ka vdekur në moshën 84 –vjeçare, pasi prej vitesh vuante nga një sëmundje. Bouteflika udhëhoqi vendin për gati dy dekada,...

Lajm i trishtë! Pas betejës së gjatë me kancerin, ndërron jetë...

Komediani Norm MacDonald është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare, nëntë vjet pasi u diagnostikua me kancer, sipas familjes dhe përfaqësuesve të tij. Komiku kanadez...

Ndërron jetë në moshën 52-vjeçari “Tarzani”, la Amerikën dhe jetoi 40...

Ka ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare Ho Van Lang, “Tarzani i jetës reale”. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se ai ndërroi jetë si pasojë...

I mituri qëllon aksidentalisht me armë nënën e tij, 38-vjeçarja ndërron...

Një tragjedi ka ndodhur në Arizona të SHBA-së. Mësohet se një 38-vjeçare është qëlluar për vdekje me armë nga djali i saj 5-vjeçar. Viktima,...

I shpëtoi talebanëve, 5-vjeçari afgan ndërron jetë në Poloni, ja shkaku

Tragjik ishte fati i një vogëlushi 5-vjeçar, i cili sapo ishte evakuuar nga Kabuli por vdiq në Poloni nga kërpudhat helmuese. Vëllai i tij gjashtë...

E rëndë! Po kthehej nga dasma me makinën e tij “Porsche”,...

Reperi i famshëm me origjinë greke i lindur në New York, Mad Clip, ka ndërruar jetë pas një aksidenti automobilistik në Vouliagmeni, Atikë. Ai po...

Të Fundit