Barca negociata me Leipzig, gati 50 mln euro për Dani Olmo

Dani Olmo mund të jetë lojtari i ri i Barcelonë në merkaton e dimrit.

Duket se pas largimit të Leo Messit, katalunasit po shohin dritë në fund të tunelit për ofrimin e lojtarëve të rinj.

Nënshkrimi i kontratës me Olmo u shty për shkak të problemeve me pagat që kanë katalunasit.

Laporta ka gjithçka të lidhur me futbollistin dhe tashmë është duke negociuar me Leipzig, i cili transferoi Moriba verën që lam pas.

LEXO EDHE  Probleme në prapavijë tek Vllaznia, Brdaric vuan mungesën e dy titullarëve

Olmo do të arrijë në janar 2022 për t’u bërë nënshkrimi i patë i vitit të ardhshmën, duke u zotuar për katër sezone e gjysmë, domethënë deri në qershor 2026.

Operacioni do të realizohet për 50 milion euro. Marrëveshja do të shpallet në javën e parë të vitit të ri dhe do të jetë “dhurata” për tifozët.