Me ar*ë zjarri në makinë, arrestohet 41-vjeçari në Lezhë (Emri)

Policia e Lezhës njofton se ka arrestuar një 41-vjeçar pasi lëvizte me armë në makinë.

Sipas një njoftimi për mediat operacioni është zhvilluar në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Shëngjinit”, ku gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip ” Range Rover”, pasagjerit në këtë mjet  Artur Milloshit i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë, më krehër me 7 fishekë.

LEXO EDHE  Krimi i dyfishtë në Vlorë/ Ja kush janë viktimat nga e njëjta familje! Emrat

Në përfundim të veprimeve, është bërë arrestimi i 41-vjeçarit, banues në fshatin Rrilë, Lezhë, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe e municionit”.