Champions/ Klasikja Liverpool-Milan, publikohen formacionet zyrtare

Mbrëmja e sotme do të rezervojë një superpërballje midis Liverpulit dhe Milani e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Kuqezinjtë rikthehen pas 7 vitesh në Champions dhe të gjithë do të jenë me sy nga Milani, pasi është një ndër skuadrat më të titulluara të kompeticionit. Kjo përballje midis të dyja skuadrave njihet për spektalin që prodhon nisur dhe nga dy finalet e Champions-it në vitet 2005 dhe 2007, në të parën që foli për Liverpulin, ndërsa dy vite më vonë Milani u hakmor.

Trajneri Pioli nuk do të ketë një referencë në sulm në sfidën ndaj të kuqve, pasi Zhiru dhe Ibra nuk janë pjesë e skuadrës. Pikë referimi në sulm do të jetë Leao i cili do të ndajë sulmin me Rebiç, Salemakers dhe në mbështetje të tyre Brahim Diaz. Ndërsa Klop do të vendosë përpara Salah dhe Zhota dhe në vend të Firminjos të dëmtuar do të luajë Divok Origi.

LEXO EDHE  VIDEO/ Goli i javës vjen nga MLS, shihni realizimin fantastik të sulmuesit

Po në këtë grup do të luhet dhe përballja tjetër midis Atletiko Madridit dhe Portos. Skuadra e Simeones vjen më e karikuar se kurrë pas një fitoreje të çmendur në kampionat në minutat e fundit të lojës, ndërsa Porto njihet për eksperiencën e saj dhe specialitetin për tu prishur punë skuadrave të mëdha.

Formacionet zyrtare: