Arrestohet reperi i njohur, zbulohet arsyeja

Instagram Post

Reperi G-Eazy është arrestuar pas një përleshjeje në një nga klubet në Manhattan. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Gerald Earl Gillum, akuzohet për sulm ndaj dy burrave.

32-vjeçari po festonte në një zonë VIP në klub në orët e para të së premtes. Debati nisi pasi njëri prej tyre kërkoi që reperi të zhvendosej në një seksion tjetër.

LEXO EDHE  "Ti je kundër Zotit"- Blogerja e sek*it: Injorantët më shajnë, unë i shaj mbrapsht

Incidenti i fundit vjen pasi G-Eazy u dënua për sulm, posedim droge dhe rezistencë ndaj arrestimit pas një zënke në një klub nate në 2018.