Ndërron jetë në moshën 52-vjeçari “Tarzani”, la Amerikën dhe jetoi 40 vite në xhungël

Ka ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare Ho Van Lang, “Tarzani i jetës reale”. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se ai ndërroi jetë si pasojë e kancerit në mëlçi. Ndërkohë, të gjithë e dinin se “Tarzani” jetoi në xhungël me babain e tij për 40 vite, pasi u larguan nga nga Amerika në kohën kur ishin bombardimet me Vietnamin.

Vdes në moshën 52-vjeçari “Tarzani”, la

Babai i viktimës tregoi se për dekada ata nuk patën kontakt me asnjë qenie njerëzore tjetër ose botën moderne për katër dekada. Miqtë e 52-vjeçarit shprehen se jeta “moderne” ndikoi në jetën e tij. Ho Van Lang 8 vitet e fundit i kaloi në botën “moderne”.

LEXO EDHE  SHBA paralajmëron Turqinë: Sanksione shtesë nëse blen paketë të re S-400

Vdes në moshën 52-vjeçari “Tarzani”, la

“Unë jam shumë i trishtuar ta shoh atë të largohet, por për mua, vdekja e tij është gjithashtu një çlirim sepse e di që ai vuante muajt e fundit”, tha eksploruesi Alvaro Cerezo.