E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Amerike

Etiketim: amerike

VIDEOMESAZH/ Këlliçi: Lashë Amerikën, për të ndërtuar të ardhmen në dheun...

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka shpërndarë një videomesazh mbi jetën e tij, ku tregon arsyet madhore të kthimit të tij nga SHBA. ‘Përkundër asaj...

FBI ofron 100,000 dollarë për informacion: Kush i vendosi eksplozivët afër...

FBI ka lëshuar ​​dje pamje të reja të një personi që vendos eksplozivë përpara selisë së Komitetit Kombëtar Republikan dhe Demokrat. Një burrë i maskuar...

Amerika pas njohjes nga Izraeli: Do t’i qëndrojmë në krah Kosovës

Vendosja e raporteve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit po cilësohet si një zhvillim historik. Kjo njohje për Kosovën po cilësohet si një prej më...

Ia hodhën borën në pronë, amerikani vret dy fqinjët dhe në...

Tre persona, përfshirë sulmuesin, kanë vdekur pas një grindjeje rreth heqjes së borës në Pensilvani të Shteteve të Bashkuara. Sulmuesi i identifikuar si Jeffrey Spaide...

Shtëpia e Bardhë: Administrata e Biden do të rishikojë marrëveshjen e...

Shtetet e Bashkuara do të rishikojnë marrëveshjen e paqes të arritur me Talibanët vitin e kaluar, i tha këshilltari i Sigurisë Kombëtare i Shtëpisë...

“Ne duhet t’i japim fund kësaj lufte jo civile”, thotë Biden,...

Joe Biden u betua si president i Shteteve të Bashkuara të Mërkurën, duke ofruar një mesazh uniteti dhe restaurimi në një vend thellësisht të...

Çfarë duhet të dini për ceremoninë e betimit të presidentit të...

“Betohem solemnisht se do të mbështes dhe mbroj Kushtetutën e Shteteve të Bashkuara kundër të gjithë armiqve, të huaj dhe vendas; se do të...

COVID-19, mbi 30 milion raste në Europë

Rastet me COVID-19 në Europë kanë arritur në 30 milion, sipas të dhënave zyrtare. Kjo shifër, që është e bazuar në të dhënat zyrtare të...

Amerikanët festojnë pragun e Krishtlindjes nën spiralizimin e pandemisë COVID

Amerikanët shënuan një prag të zymtë të Krishtlindjes të Enjten ndërsa infeksionet e koronavirusit shpërthyen në të gjithë vendin, udhëheqësit politikë i paralajmëruan ata...

Rama tha se do siguronte vaksinën, por bën “shopping” në New...

Katër ditë më parë, kreu i qeverisë Edi Rama, përmes një cicërime në Twitter, njoftonte se ishte nisur drejt SHBA-ve për të siguruar vaksinën...

Ekonomia e SHBA’së shënon rritje rekorde për tremujorin e tretë

E dyta nga tre vlerësimet negative të rritjes së ekonomisë amerikane në tremujorin korrik-shtator është e pandryshuar dhe konfirmon normën rekord të rritjes prej...

Covid-19, amerikanët e parë vaksinohen më 11 dhjetor

Qytetarët amerikanë do të mund të marrin vaksinën Clovid-19 më shpejt nga sa ishte menduar. Sipas shefit të programit të vaksinave kundër koronavirusit në SHBA,...

SHBA ndihmë 33 milionë dollarë për Kosovën, Vjosa Osmani: Konfirmim i...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do t’i dhurojnë Kosovës 33 milionë dollarë amerikanë, ndihmë kjo që lidhet me Objektivat Zhvillimore të USAID-it për pesë...
WhatsApp DENONCO