Supersfida Teuta-Partizani, njihuni me formacionet zyrtare

Pas pak pritet të ngrejë siparin kategoria Superiore për edicionin e ri. Ndeshja hapëse do jetë ajo mes Teutës dhe Partizanit.

Janë bërë publike formacionet e të dyja skuadrave që do zbresin në fushë. Ndeshja premton spektakël.

LEXO EDHE  Dikur vlente 50 milionë euro, sulmuesi shqiptar shënon gol pas 2 vitesh

Teuta: Qirko, Todorvoski, Selmani, Ivanoviç, Xhekson, Aleksi, Daja, E.Vila, Kallaku, Plaku, Gjorgiev.
Partizani: Hoxha, Gligorov, Belica, Damçevski, Musta, Rrapaj, Murtaja, H.Marku, Cara, Cardozo, Stenio Junior.