Itali/ Policia aksion ndaj grupeve që kundërshtojnë vaksinimin, ja çfarë zbuluan

Policia italiane organizoi një operacion të gjerë në disa qytete italiane dhe zhvilloi kontrolle në shumë ambiente që i përkisnin lëvizjes që kundërshton vaksinimin e qytetarëve kundër koronavirusit.

Sipas të dhënave, grupi dyshohet se kishte kërcënuar me sulme dhe dhunë në një “chat” në Telegram, gjatë protestave kundër masave shtrënguese të qeverisë.

LEXO EDHE  Arrestime për trafik emigrantësh përmes “Rrugës Ballkanike”