Shqipëri-San Marino, formacionet zyrtare/ Reja surprizon me titullarët, ja si rreshtohen kuqezinjtë

Starton në orën 20:45, në “Elbasan Arena”, sfida mes Shqipërisë dhe San Marinos, e vlefshme për grupin I të Kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”.

Kuqezinjtë do të kërkojnë që të mos bëjë asnjë gafë në këtë takim të lehtë në letër, që do të ishte vrastare për shanset e Shqipërisë për një kualifikim në “Katar 2022”.

LEXO EDHE  Bledar Selmanaj tentoi vetëvr*sjen në qeli, zbulohen detajet e reja

Përballë San Marinos, trajneri Reja kërkon nga të tijtë që të kenë ekuilibrat e duhur, ndërsa ka rreshtuar një formacion që direktivat e shndërrojnë në 3-4-3, edhe pse skema tradicionale e vendosjes pa top është 5-2-3, me Bajramin forcë të shtuar për dyshen e sulmit.

FORMACIONI ZYRTARE: