E martë, Tetor 15, 2019
Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

Raporti i KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë/ Ja shtetet...

Në raporte nuk pritet të ketë befasi dhe duket se Komisioni Evropian do të rekomandojë edhe kësaj radhe çeljen e negociatave për anëtarësim për...

Pikat e nxehta të krimit të organizuar/ Shqipëria furnizuesi kryesor i...

Një raport i ri arrin në përfundimin se trafiqet ilegale që rrjedhin përmes porteve, qyteteve dhe pikave kufitare të Ballkanit Perëndimor mundësohen nga një...

VIDEO/ Mediat gjermane nuk i ndahen Ramës dhe Veliajt: Korrupsioni ka...

Largimi masiv i të rinjve ishte në qendër të një reportazhi të rrjetit televiziv gjerman ZDF, në bashkëpunim me ARD dhe Arte. Reportazhi trajton të...

Alarmi i ish-ministrit të Brendshëm në qeverinë Rama/ Po shkojmë drejt...

Ish-ministri i Brendshëm teknik, në qeverinë Rama, Dritan Demiraj, përmes një komenti në rrjetet sociale, shkruan se vendi po shkon drejt një diktature kushtetuese. Demiraj...

Shqipëria është një treg shumë i rëndësishëm për mishin që vjen...

Ambasadori i Brazilit Francisko Chagas deklaron se Shqipëria është një treg i rëndësishëm për Brazilin, sidomos për produktet e mishit. “Po ne kemi raporte ekonomike...

Protesta të mëdha dhe krizë politike/ Guardian: Stuhia përfundon me dorëheqjen...

Gadishulli i Ballkanit njihet si "fuçia e barutit" të kontinentit evropian. Në Shqipëri, kjo "fuçi baruti" duket se shpërthen shumë shpesh për shkak të...

Tronditëse/ Në 120 ditë, 23 vrasje dhe 29 viktima. Çfarë ka...

Fillimi i vitit 2019 mund të konsiderohet i kobshëm sa i përket numrit të vrasjeve të ndodhura. Në 120 ditë kalendarike në Shqipëri janë...

Studimi, 84 % e shqiptarëve duan të largohen/ Ja 3 shkaqet...

Një studim i vitit 2019 tregon se rreth 84% e shqiparëve duan të largohen nga vendi. Kjo shifër shënon 5% rritje të këtij qëndrimi,...

Mesazhi nga Gjermania: Krizën në Shqipëri e zgjidhin zgjedhjet e lira...

Raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm të Bundestagut gjerman , Christian Schmidt ndodhet për vizitë në Tiranë për tu takuar me kryetarin e...

FOTO/ Në Maltë u sekuestrua 144 kg kokainë, ja sasia që...

Sasia e drogës prej 144 kg kokainë, e cila u sekuestrua në Maltë, kishte si destinacion Shqipërinë dhe Malin e Zi. Malta Today shkruan se...

Deutsche Welle: Rezoluta e Parlamentit holandez, hije në shpresat e Shqipërisë...

Vendimi i Parlamentit të Holandës për të vendosur regjimin e vizave me Shqipërinë ka shkaktuar një sërë reagimesh. Në një raportim të deklaratave që bën...

FOTO/Malta bllokon 2.7 milionë euro kokainë që do vinte në Shqipëri…

Një sasi kokaine me një vlerë prej 2.7 milionë euro është konfiskuar nga zyrtarët e doganës në portin e Maltës, raportojnë mediat ndërkombëtare. Kokaina ishte...

Kosova mund t’i “rrëmbejë” mjekët Shqipërisë, pagat 2-3 herë më të...

Në pesë vitet e fundit, 857 mjekë janë larguar nga Shqipëria, kryesisht drejt Gjermanisë, por jo vetëm, për arsye që lidhen me pagat e...