E mërkurë, Tetor 21, 2020
Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

Eksperti: Gjermania ka bërë mbi 20 milionë testime, suksesin nuk e...

Lufta kundër Covid-19 kërkon testime të shumta dhe ndryshe nga Gjermania e cila ka bërë 20 milionë, Shqipëria ka bërë vetëm 106 mijë. Mjeku...

FOTO+EMRI/ Shuhet legjenda e atletikës shqiptare

Vildan Tufi, është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Ish-atleti i njohur shqiptar, më pas edhe trajner atletike, u dekorua me titullin “Mjeshtër i...

BE shpall 4 projektet që do të financojë deri më 2027...

Komisioni Europian ka miratuar Planin Ekonomik dhe të investimeve për 6 vendet e Ballkanit Perëndimor që do të fokusohet në 10 drejtime kryesore që...

Koronavirusi në vendin tonë/ 4 viktima në 24 orët e fundit,...

Katër qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit në vendin tonë. Bëhet fjalë për një 37 vjeçar nga Korça...

“Negociatat nuk hapen në dhjetor”/ Gazetarja: Demokracia dhe Drejtësia bllokojnë Shqipërinë

Gazetarja Erisa Zyka tha mbrëmjen e sotme në emisionin "Tempora" se as në dhjetor nuk ka hapje negociatash për Shqipërinë. Zykaj tha se ky fakt...

Shqipëri, rriten me 15 përqind rastet e reja me Koronavirus

Në Shqipëri java e kaluar shënoi një rritje të ndjeshme të numrit të rasteve të reja me COVID 19, ndërsa në të gjithë vendin...

Shqipëri-Kazakistan, formacionet zyrtare/ Kuqezinjtë e nisin me 3 debutues

Shqipëria përballet sot me Kazakistanin, ndeshje që do të luhet në orën 15:00, e vlefshme për Ligën C në grupin 4 në Ligën e...

Vdekshmëria nga Covid-19, Dasho: Shqipëria, 5 herë më të lartë se...

Eksperti i shëndetit publik, mjeku Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë një krahasim lidhur me vdekshmërinë nga Covid-19 mes Shqipërisë,...

Shqipëria sfidon sot Kazakistanin, ja formacioni i mundshëm

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot ndaj Kazakistanit në orën 15:00, ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve. Sfida do zhvillohet në një orar...

HARTA/ Koronavirusi në Shqipëri – 169 raste të reja në 24...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 169 raste të reja me koronavirus nga 971 testime të kryera. Harta e të prekurve-...

Kosovë-Shqipëri, 83 marrëveshje/ Shumë politikë e pak ekonomi, bizneset kërkojnë veprim

Ka vite që Shqipëria dhe Kosova promovojnë bashkëpunimin institucional ndërmjet dy qeverive edhe me marrëveshje të nënshkruara, që për qëllim kanë lehtësimin e procedurave...

HARTA/ Koronavirusi në Shqipëri – 162 raste të reja në 24...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 162 raste te reja me koronavirus nga 914 testime të kryera. Fatkeqësisht, 4 qytetarë nuk...

Eurostat: BE importoi nga Shqipëria 5.7 milionë euro maska gjatë pandemisë,...

Mbyllja e papritur e marsit, teksa Shqipëria dhe gjithë Europa po përpiqeshin të frenonin pandeminë e koronaviruesit i vuri gjithë bizneset në vështirësi. Industria e...
WhatsApp DENONCO