Pas Diaz, Milani synon t’i “rrëmbejë” tjetër lojtar Realit

Foto nga Marca

Milan ishte një nga ekipet që kontaktoi Real Madridin për Marco Asension verën e kaluar, pasi përjashtoi nënshkrimin me Iscon.

Edhe pse përgjigja e lojtarit ishte negative, klubi madrilen ishte i gatshëm të negocionte.

Fundi i merkatos ishte një provë kohe për “galaktikët”, të cilët përballë dyshimeve për nënshkrimin me Mbappe dhe me operacionin Camavinga, shtyu negociatat me “kuqezinjtë” për në janar.

Nëse gjithçka shkon sipas planit, me anësorin që deri më tani nuk është ndër preferencat e trajnerit italian, operacioni do të ishte mëse i realizueshëm.

LEXO EDHE  VIDEO/ Vllaznia-Teuta, zhbllokohet sfida në “Loro Boriçi”

Milani po pret me padurim merkaton e ardhshme për të bindur spanjollin, i cili një mesazh do ta merrte edhe nga Brahim Diaz  që do ta priste me kënaqësi në Lombardi.

Transferimi me opsion blerje ëshë formula që Maldini  pëlqen më shumë, e që pranohet me dëshirë nga Real Madridi që do të siguronte disa të ardhura të tjera për të kompletuar transferimin e Mbappe dhe Haland.