Vrau shokun se abozoi me vajzën 8 vjeçare, gjykata e lë të lirë

Një baba rus, Vyacheslav M, 34 vjeç ishte duke pirë me shokun e tij, kur pa dashje pa në telefonin e tij celular një video e tmerrshme, e cila e tregonte 32 vjeçarin Oleg Sviridov duke i përdhunuar vajzën 8 vjeçe.

Dhe nuk ishte hera e parë që Sviridov bënte një të tillë. Në celular kishte dhe video të tjera që e tregonin duke abuzuar me fëmijë të ndryshëm nga fshati i tyre Vintai, në jugperëndim të Rusisë. Vyacheslavit iu errën sytë dhe e qëlloi për vdekje njeriun të cilin e kishte konsideruar mik.

LEXO EDHE  Zyrtari taleban: Do të rikthehen ndëshkimet e rënda dhe ekzekutimet