Partizani me forca të plota ndaj Teutës, ja si pritet të rreshtohen të kuqtë

Partizani ka kryer dje seancën e dytë stërvitore të javës anti-Teuta. Të kuqtë do të luajnë në transfertë ditën e premte në “Elbasan Arena” përballë kampionëve të Shqipërisë. Daja ka një kontingjent të plotë në dispozicion, ndërsa afrimi më i bujshëm i “demave të kuq”, Ergys Kaçe, është stërvitur i diferencuar.

Ajo që bie në sy te seancat stërvitore të Partizanit është mungesa e disa futbollistëve të rinj, si Balla, Hasa e të tjerë, të cilët mund të kalojnë tek ekipi U-21. Ndërsa pjesa tjetër e ekipit është e plotë dhe pa probleme.

Madje, edhe Musta, Marku e Zhunior, që kanë vuajtur nga dëmtimet këtë verë, janë në 100% të formës së tyre dhe duken gati për sfidën e parë të Superiores përballë Teutës.

LEXO EDHE  Asnjë fitore në tre javët e para, Ilir Daja gjen “defektin” e Partizanit

Daja ka provuar këtë formacion në stërvitje: Hoxha në portë, Gligorov në të djathtë dhe Musta në të majtë. Belica dhe Damçevski në qendër të mbrojtjes. Trajneri ka projektuar Damçevskin si titullar, para Shehit dhe Sotës. Në mesfushë, Rrapaj, Marku e Murataj, ndërsa në sulm, Cara dhe Zhunior nga krahët, ndërsa Lukas Kardozo në qendër.

Formacioni i mundshëm ndaj Teutës: 4-3-3: Hoxha, Gligorov, Belica, Damcevski, Musta, Rrapaj, Murataj, Marku, Cara, Junior, Cardozo