E mërkurë, Tetor 27, 2021
Etiketimet Formacioni

Etiketim: formacioni

Sfida përcaktuese ndaj Hungarisë, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria

Shqipëria do të luajë të shtunën ndaj Hungarisë dhe janë disa gjëra që e shqetësojnë Rejën. Dëmtimi i Ismajlit shqetëson trajnerin pasi është në...

Reja luan me 3 sulmues, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria...

Tre emra për një vend bosh në mesfushë. Abrashi vuante nga një dëmtim që dyshohej se do t’i humbiste dy sfidat e radhës, por...

Kaçe dhe Mala nga minuta e parë, si ndryshon formacioni i...

Partizani luan në transfertë me Skënderbeun për javën e dytë të Abbisnet Superliga. Të shtunë në 16:45, të kuqtë do jenë miq në Korçë,...

Partizani me forca të plota ndaj Teutës, ja si pritet të...

Partizani ka kryer dje seancën e dytë stërvitore të javës anti-Teuta. Të kuqtë do të luajnë në transfertë ditën e premte në “Elbasan Arena”...

Shqipëri sulmuese ndaj San Marinos, ja formacioni i mundshëm i kuqezinjve

Shqipëria luan sot me San Marinon në “Elbasan Arena” (20:45). Ndeshja vlen për grupin I kualifikues të Kupës së Botës Katar 2022. Kuqezinjtë e...

Partizani bën tifozët të ëndërrojnë, ja si pritet të rreshtohen “demat”...

Partizani afroi shumë futbollistë gjatë merkatos së verës, por pati edhe një eksod largimesh, ku disa prej lojtarëve më të rëndësishëm të klubit u...

Skema e Rejës, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria ndaj Polonisë

Shqipëria do të luajë në sfidë delikate mbrëmjen e sotme, teksa përballë do të jetë Polonia. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Edoardo Reja do...

Blerja e re në formacion, ja si pritet të rreshtohet Partizani...

Sfida kundër ekipit të Vllaznisë është shumë delikate dhe ndoshta më e rëndësishmja e këtij sezoni për Partizanin. Në “Elbasan Arena”, të kuqtë do të synojnë...

Foto/ Ky është formacioni me lojtarët më të paguar në Serie...

Seria A është një nga kampionatet më të ndjekura në botë. Nuk është çudi të shohësh lojtarët më të mirë në planet duke luajtur...

Real Madrid i mbushur me talente, dilema kryesore e Zidane: Një...

Zinedine Zidane ka në dispozicionin e tij një numër të madh talentesh te Real Madrid që ndërthuren mes tyre për nga eksperienca e madhe...

Liga e Kombeve/ Sonte Shqipëri-Lituani, formacioni i mundshëm i kuqezinjve

Mbrëmjen e sotme ora 20:45, Shqipëria përballet ndaj Lituanisë, ndeshje e vlefshme për Grupin 4 të Ligës C të Kombeve, e cila do të...

Kosovë-Greqi, ja si pritet të rreshtohen “Dardanët”

Ndeshjen e parë të Nations League, Kosova e mbylli në barazim 1-1  ndaj Moldavisë. Ndërkohë që sonte prej orës 20:45 do të përballet me Greqinë....

Bjellorusi-Shqipëri, ja si pritet të rreshtohet Kombëtarja jonë

Liga e Kombeve, edicioni i ri i saj, fillon sonte për grupin tonë. Konkretisht, në grupin 4, Shqipëria do të luajë në transfertë, ndaj...