Covid-19 i merr jetën babait të këngëtares së njohur shqiptare (Foto)

Marrë nga "Instagram"

Këngëtarja e njohur, Shkenda Dubova, ka zbuluar nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale, se babai i saj ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

“Të nderuar farefis, shokë  e dashamirë, ju njoftojmë se sot ndërroi jetë babai jonë Shaip Dubova”, shkruhet në një postim të djalit të tij, që është ripostuar në Instagram nga këngëtarja.

“O bab o zemra jem ma kpute shpirtin, qofsh i Xhenetit o njeri i mire”– shkruan Shkenda në një tjetër postim ku shfaqet shumë e lumtur krah të atit.

Ndërkohë pas ndarjes nga jeta të Shaip Dubovës ka reaguar edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri në një letër ngushëllimi drejtuar familjarëve të tij.

LEXO EDHE  Ndërron jetë aktorja e njohur

“E nderuara familje Dubova,

Me pikëllim të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj, Shaip Dubova.

Shaipin do ta kujtojmë përgjithmonë për kontributin e jashtëzakonshëm si kameraman i ish-RTP-së dhe si fotograf, i cili, me punën e tij profesionale dhe të guximshme, faktoi krimet makabre të serbëve ndaj shqiptarëve, në luftën e fundit.

Shaipin na e mori COVID-19 dhe ky duhet të jetë alarm për ndërgjegjësim të popullatës që të vaksinohen gjithsesi për ta ruajtur shëndetin publik.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes Dubova, shokëve, miqve e farefisit.

Zoti ua lehtësoftë dhimbjen”