Derbi i kryeqytetit ndizet pa filluar sezoni, lojtari i Partizanit thumbon ish-shokët e skuadrës: Suksese në 32 ndeshje!

Eljon Sota, Redon Mihana dhe Mario Gjata ishin tre lojtarët më të mirë sezonin e shkuar tek Apolonia, çka iu dha mundësinë të transferoheshin këtë merkato vere.

Sota iu bashkua Partizanit dhe pritej që edhe dy sulmuesit të firmosnin me “demat e kuq”, por në fund zgjodhën t’i bashkoheshin Dinamos.

LEXO EDHE  LIVE/ Vllaznia-Teuta, ndiqni ndeshjen

Si pasojë, Sota ka zgjedhur t’i urojë ndryshe dy miqtë e tij për transferimet e tyre me një postim në rrjetet sociale. “Suksese, por vetëm në 32 ndeshje”, duke lënë të kuptohet se në 4 sfidat kundër Partizanit, nuk do ta kenë aspak të lehtë.