Shqipëri-Hungari, formacionet zyrtare/ Reja surprizon me titullarët, ja si rreshtohen kuqezinjtë

Foto nga FSHF.org

Shqipëria luan në orën 18:00 në “Elbasan Arena” përballë Hungarisë. Kuqezinjtë e Edi Rejës do të luajnë gjithçka për gjithçka në këtë sfidë të vlefshme për Kualifikueset e “Katar 2022” ku rezultati i vetëm i pritshëm është fitorja.

Tekniku italian ka bërë publike edhe formacionin titullar që ka përzgjedhur për të hedhur në fushë nga minuta e parë.  Hysaj, Bare dhe Manaj janë 3 mungesat e rëndësishme për Shqipërinë, për shkak kartonësh. Bie në sy aktivizimi titullar, i debutuesit të shumëpritur Nedim Bajrami. Në sulm është preferuar dyshja Uzuni-Balaj. V

LEXO EDHE  VIDEO/ Gilman Lika tërhiqet nga futbolli, ish-kapiteni i Vllaznisë pritet me ovacione në “Loro Boriçi”

Vlen të theksohet fakti se Cikalleshi ka pasur një problem në gjurin e majtë dhe nuk është në kondicionin e duhur. Ndërkohë për sa i përket krahut të djathtë është preferuar Doka, i cili do të zëvendësojë Hysajn.

Formacionet zyrtare: