Mbyllet takimi Kosovë-Greqi, Muriqi nderon dardanët në “frymën e fundit”

Është mbyllur në barazim 1-1 sfida, Kosovë-Greqi e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. “Dardanët” kanë arritur të barazojnë në frymën e fundit me Vedat Muriqin që nderon kështu Kosovën në këtë takim.

Në pjesën e parë ishte Greqia që shënoi golin e parë në minutën e 47-të me Douvikas. Në fraksionin e dytë, Kosova tentoi shumë herë që të barazonte dhe goli do vinte vetëm në minutën e 92-të nga Muriqi. Sulmuesi i Lazio pas pasimit të Hadergjonaj me kokë e dërgon topin në rrjetë.

LEXO EDHE  ‘Më qëlloi me automatik, e njoh autorin’/ Ja çfarë deklaroi 47-vjeçari i plagosur në Theth

Një barazim pozitiv për Kosovë që shkon në kuotën e 4 pikëve në vendin e 3-të, ndërsa Greqia në vendin e 4-të me 3 pikë.