E infektuar me Covid, e reja humb jetës pas lindjes

Një 26-vjeçare nga Vitia e Kosovcës raportohet se ka vdekur sot pas infektimit me COVID-19.

Ajo ishte shtatzënë dhe kishte lindur para disa ditëve fëmijën në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK-Prishtinë.

Por pas lindjes të cilën e kishte kryer me operacion, gjendja e saj u përkeqësua.

LEXO EDHE  Bilanci ditor i Covid në Kosovë, 4 humbje jete dhe 84 raste të reja

Mjeku Gazmend Spahija tha për “Gazetës Ekspres” se pacientia kishte probleme në mushkri dhe organe tjera.

Spahija ka treguar se pacientja kishte rezultuar pozitiv me virus më 3 gusht të këtij viti.