Mbretëresha Elizabeth i kërkoi autograf Cristiano Ronaldos? Ja si qëndron e vërteta

IMAGE - AP/ THE ROYAL FAMILY INSTA

Lajmi se Mbretëresha Elizabeth i ka kërkuar Manchester United të rezervojë fanellën e parë të nënshkruar nga Ronaldo, qarkulloi në mbarë botën ditën e djeshme. Por e gjithë kjo rezulton të jetë e rremë!

Më 1 shtator, disa ditë pasi Manchester United njoftoi fillimisht kthimin e Cristiano Ronaldos në fushën e tij të shtëpisë, një thashethem filloi të qarkullojë në mediat sociale se Elizabeth II, Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar kërkoi një fanellë të nënshkruar nga Cristiano Ronaldo, duke kërkuar kështu autografin e tij.

Llogaria origjinale që postoi historinë në Twitter, që atëherë ka fshirë postimin dhe ka kërkuar falje publike.

LEXO EDHE  Shpenzoi 300 mijë paund për t’u dukur si Barbie, modelja akuzohet për sulm ndaj infermierëve që u kujdesën për të

Përveç kësaj, Mbretëresha Elizabeth II nuk dihet nese ishte një tifoze e Manchester United. Ajo kurrë nuk e ka shprehur në mënyrë eksplicite mbështetjen e saj për klubin dhe një raport i vitit 2018 nga goal.com madje pretendon se ndërsa ajo preferon të jetë neutrale ndaj këtij sporti, Mbretëresha është një tifoze e West Hamit.

Raporti gjithashtu pretendon se Mbretëresha e Anglisë dyshohet se ka një pikë të butë për Arsenalin, por nuk ka shprehur ndonjë mbështetje të veçantë për Manchester United.