E rëndë/ Boksierja vd*s në ring, goditja e kundërshtares rezulton fatale (VIDEO)

Foto nga bhutan.kivazen

Bota e boksit ka marr një lajm tragjik ditën e sotme. Sportistja 18 vjeçare Zhanet Zakarias Zapata ka ndërruar jetë nga plagët në një duel para pesë ditësh.

Boksierja meksikane ishte pjesëmarrëse në eventin GVM Gala në Montreal që u mbajt para pesë ditësh dhe shorti i rezervoi një përballje me Marie Pier Hul.

Një goditje e fuqishme me të djathtën nga Pier Hul në raundin e 4-rt e hodhi Zapatan në dysheme. 18 vjeçarja fillimisht u ngrit, por më pas mbeti e shtrirë në ring.

LEXO EDHE  Vllaznia “mbush arkat”, ja sa përfiton klubi shkodran nga sponsori i ri

I menjëhershëm ishte reagimi i mjekëve që i dhanë ndihmën e shpejtë 18-vjeçares por që në fund rezultoi e kotë.

Për lajmin e hidhur kanë reaguar shumë sportistë, ku ndër ta dhe vetë rivalja e 18-vjeçares e cila me anë të një deklarate u shpreh se ishte e shkatërruar emocionalisht.