Dua Lipa nuk do të marrë pjesë në “Met Gala”, zbulohet arsyeja

Marrë nga "Instagram"

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa, nuk do të marrë pjesë në evenimentin “Met Gala” që do të mbahet me 13 shtator, për shkak se ajo është duke punuar në xhirimet e filmit “Argylle”.

Ylli botëror është në mesin e shumë personazheve të ftuar në sallën e famshme të mbledhjes së fondeve në NYC këtë muaj, por asaj i është dashur të refuzojë sepse është e zënë me xhirimet për thrillerin e ardhshëm aksion, “Argylle”.

LEXO EDHE  Gigi Hadid shkakton "tension" në martesën e Chiara Ferragnit dhe Fedez: Më bën të dua divorcin

Filmi do të jetë roli i parë aktual i Duas dhe ajo do të luajë bashkë me disa nga emrat më të mëdhenj në Hollywood si: Samuel L. Jackson, Henry Cavill, Bryan Cranston, Bryce Dallas Howard, John Cena, Sam Rockwell dhe Catherine O’Hara.

Dua Lipa aktualisht është në Mbretërinë e Bashkuar duke xhiruar filmin, i cili drejtohet nga Matthew Vaughn.