Ushtronin lotari të paligjshme, arrestohen 2 persona në Durrës, shpallen në kërkim dy të tjerë

Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona dhe ka shpallur në kërkim 2 të tjerë, të akuzuar për ushtrimin e lojrave të paligjshme.

Burimet policore bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi E. H., 23 vjeç, dhe është shpallur në kërkim shtetasi A. B., 31 vjeç, banues në Durrës, pasi ushtronin aktivitetin e lotarive të palejuara nëpërmjet basteve sportive me anë të aparateve celular, në ambientet e lokalit në pronësi të shtetasit A. B., në lagjen nr.1 Durrës.

LEXO EDHE  Pandemia/ Komiteti nuk ndryshon masat, detyrim çertifikata e vaksinimit ose test i përjavshëm për arsimtarë e studentë

Gjithashtu është arrestuar shtetasi K. N., 23 vjeç, si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit G. N., 49 vjeç, të dy banues në Durrës, pasi gjatë kontrollit në lokalin në pronësi të tyre, në lagjen nr.8. Durrës, u konstatuan duke organizuar lotari të palejuara”, njofton policia.