Vrau fqinjin dhe mori peng një 6-vjeçar! Policia ekzekuton futbollistin britanik

Police at the scene in Denmead, Two Mile Ash, in Milton Keynes, where a man has died after police fired gun shots at a property and where a second man was found dead and a young child seriously injured. Thames Valley Police (TVP) said in a statement officers were called to an address in Denmead, Two Mile Ash, at about 9.40am on Saturday and made a forced entry after acting on information from a witness. Picture date: Sunday June 27, 2021. PA Photo. See PA story POLICE MiltonKeynes . Photo credit should read: Bronwen Weatherby/PA Wire

Policia britanike ka ekzekutuar një futbollist 24-vjeçar pasi ky i fundit kishte vrarë fqinjin e tij. Kelvin Odichukumma Igweani kishte vrarë fqinjin e tij pasi ai e spiunoi në polici për mbajtjen peng të një fëmije të mitur. Richard Woodcock, 38 vjeç shkoi në banesën e futbollistit për të ndihmuar në shpëtimin e djalit.

Por kur policia mbërriti në vengjarje gjeti trupin e vdekur të Woodcock dhe dëgjoi një fëmijë duke qarë. Më pas policia qëlloi për vdekje futbollistin Kelvin Odichukumma Igweani, 24 vjeç ndërsa fëmija është në spital me dëmtime të rrezikshme për jetën.

LEXO EDHE  Jo vetëm Da Silva, tjetër titullar mungon për Vllazninë ndaj AEL Limassol

Policia mori një telefonatë për një “shqetësim të vazhdueshëm” në bllokun e banesave në Denmead, ku fqinjët raportuan se dëgjonin britma dhe 38-vjeçari ishte i pari që tentoi të shpëtonte djalin 6-vjeçar.