Sondazhi për Tiranën, ja parashikimet për PS, PD dhe LSI

Antonio Noto publikoi sot sondazhin e rradhës lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Në emisionin Tempora u publikuan të dhënat e sondazhit për Tiranën, ku duket se “lufta” mes opozitës dhe mazhorancës do të jetë e ngushtë.

Sipas sondazhit, 46-50% do të votonin për PS-së, pra një mesatare 48%. Ndërkohë, koalicioni i drejtuar nga Partia Demokratike kuotohet mes 41-45%, me një mesatare prej 43%.

LEXO EDHE  Gjykata refuzon kërkesën për lirim të prokurorit, i jep vetëm një muaj leje

LSI-ja nga ana tjetër merr 5-9%, me një mesatare 7%.

Nisma Thurje, sipas sondazhit, merr 0-1%, ndërsa partitë e tjera 0.5-2.5%.

Në Tiranë shifra e të pavendosurve vazhdon të jetë e lartë dhe kap një shifër 26%.

Referuar rezultateve të Tiranës në vitin 2017 PS ka rënë vetëm me 0.2%, ndërsa PD është rritur me 8.4%.