Përmbyset automjeti, plagoset rëndë shqiptari/ FOTO

Një viktimë dhe një i plagosur është bilanci i një aksidenti të ndodhur në Schoenebeck të Gjermanisë. Një automjet u përmbys, ndërsa një prej gomave të tij shpërtheu, teksa ishte në lëvizje.

Si pasojë drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin. Shoferi 41-vjeçar humbi jetën në vend, kurse pasagjeri, 39-vjeçar u plagos rëndë.

BILD ka publikuar foton e makinës së aksidentuar. Autostrada u bllokua dy orë për shkak të aksidentit.