E shtunë, Prill 4, 2020
Etiketimet Gjermani

Etiketim: Gjermani

Pesë arsye, pse në Gjermani Covid19 ka vdekshmëri më të ulët?

Italia dhe Gjermania janë, nga një këndvështrim epidemiologjik, dy shembuj të kundërt në përhapjen e Covid-19 në Evropë. Në Itali i epidemisë ishte tepër...

Numri i të infektuarve me Covid-19 në Gjermani shkon në 80.600

Numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani ka arritur në 80 600. Prej tyre, 2660 raste të reja janë konfirmuar vetëm gjatë orëve...

Përqindja e vdekjeve nga Covid-19 në Gjermani, nën 1 %

Presidenti i Institutit Robert Koch (RKI), Lothar Wieler, pubikoi detaje të më shumë se 600 vdekjeve të deritashme nga virusi Corona apo Covid 19...

Mjekët shqiptarë në Gjermani: Gati t’u afrojnë ndihmë emigrantëve

Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani, duke u nisur nga situata e krijuar do të japë kontribut për ofrimin e ndihmës shëndetësore për të...

Gjermania pranon në spitalet e veta pacientët e parë italianë me...

Gjermania është vendi i parë i huaj që i ofron Italisë transferimin e pacientëve të infektuar nga koronavirus në spitalet e tyre. Gjashtë pacientë me...

Barça gati rinovimin për Ter Stegen, gjermani tundohet nga…

Barcelona dëshiron që Marc-Andre ter Stegen të mbetet portieri kryesor i skuadrës edhe në të ardhmen, mirëpo e ka të vështirë të arrijë marrëveshje...

Shihet si virus që prek vetëm të moshuarit, por Korona po...

Rinia feston party dhe nuk e vret shumë mendjen për masat kundër Coronës, pasi mendon, se ajo nuk i prek të rinjtë. Por në...

Jo vetëm pak vdekje, Gjermania ngadalëson edhe infeksionet

Gjermania është një vend që po merret si model në mesin e pandemisë së koronavirusit. Kjo për shkak të numrit shumë të ulët të...

Rritet numri i të prekurve nga koronavirusi në Gjermani, 47 të...

Është rritur në mënyrë dramatike numri i personave të prekur nga koronavirusi në Gjermani. Mediat botërore raportojnë se numri i të prekurve në vetëm...

Mbyllja e kufijve nga koronavirusi, shqiptarët e bllokuar në Gjermani/ Ja...

Vendimi drakonian i BE për mbylljen e kufijve ka sjellë mjaft probleme edhe për shqiptarët që ndodhen aktualisht në Gjermani e duan të kthehen...

Zyrtare/ Anulohet ndeshja miqësore mes Gjermanisë dhe Italisë

Ndërsa ditën e djeshme u anulua miqësorja mes Anglisë dhe Italisë, sot u mor i njëjti vendim edhe për sfidën tjetër testuese të skuadrës...

Koronavirusi, jetë pa kontakte sociale

Gati katër javë avantazh ka Gjermania kundrejt Italisë në luftën kundër virusit Corona, thonë virologët. Por ky avantazh kohor po rrezikohet. Jeta publike duhet...

Masat kundër koronavirusit/ Ambasada gjermane ka një njoftim të rëndësishëm

Ambasada Gjermane në Tiranë ka dalë sot me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët që janë duke aplikuar për viza apo në proces pritje...
WhatsApp DENONCO