E dielë, Tetor 17, 2021
Etiketimet Gjermani

Etiketim: Gjermani

E pazakontë/ 2-vjeçari refuzon të vendos maskën, familjen e zbresin nga...

Në një fluturim të linjës ajrore gjermane “Lufthansa”, piloti urdhëroi ekuipazhin të zbriste nga aeroplani familjen Padurevic, për shkak se djali i tyre 2-vjeçar...

Boksieri shqiptar humb titullin e kampionit të botës kundër gjermanit

Robin Krasniqi e ka humbur titullin në IBO nga Domenic Boesel, me vendim të ndarë pas 12 raundesh. Ndeshja e revanshit mes Robin Krasniqit dhe...

Kualifikueset e “Katar 2022”/ Gjermani-Rumani, ndiqni sfidën “Live”

Ka startuar në orën 20:45, sfida Gjermani-Rumani, e vlefshme për Grupin J të Kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”. Pas 6 ndeshjeve djemtë e Flick, kryesojnë...

Kualifikueset e Botërorit/ Gjermani-Rumani, publikohen formacionet zyrtare

Duke filluar nga ora 20:45, 22 skuadra do të zbresin në fushë në prag të sfidave të eliminatoreve te Botërorit “Katar 2022”. Mbrëmja do të...

FOTO/ Sherri masiv mes të rinjve, 25-vjeçari shqiptar në gjendje të...

Një 25-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë pas një konflikti masiv që ndodhi në Hamburg të Gjermanisë. Mediat gjermane raportojnë se shqiptari u...

Dita e Bashkimit të Gjermanisë, Meta mesazh presidentit gjerman: Procesi i...

Presidenti Ilir Meta ka uruar homologun e tij gjerman Frank-Walter Steinmeier me rastin e Ditës së Bashkimit të Gjermanisë. Meta shkruan se Shqipëria mbetet thellësisht...

E zhgënjyer nga kërkesat e paligjshme për azil nga Shqipëria, Gjermania...

Kërkesat e paligjshme për leje qëndrimi dhe azili nga persona me origjinë nga disa shtete të Ballkanit Perëndimor, si edhe Moldavia, Gjeorgjia dhe Ukraina,...

Krijimi i qeverisë në Gjermani/ Çfarë i bashkon e çfarë i...

Të Gjelbrit dhe FDP po kërkojnë përbashkësi, para se të hyjnë në bisedime të mundshme me CDU/CSU dhe SPD. Ku ka të përbashkëta, për...

Gjermani/ Humbësit dhe fituesit e zgjedhjeve të së dielës

Bundestagu i 20-të do të vijojë pa shqiptarë, por edhe pa një mbështetës të fuqishëm të Ballkanit. Fituesja e vërtetë e zgjedhjeve të së...

Pasuesi i Merkel, Olaf Scholz me sytë nga partitë e vogla

Rezultatet paraprake të publikuara të hënën, treguan se socialdemokratët e qendrës së majtë gjermane fituan pjesën më të madhe të votave në zgjedhjet parlamentare,...

DW: Reagimet e ekonomisë gjermane pas zgjedhjeve

Socialdemokratët shtuan votat në zgjedhjet e Bundestagut, Unioni pësoi humbje të ndjeshme. Por krijimi i një koalicioni qeverisës do të jetë i vështirë. Si...

FOTO/ Për 16 vite drejtoi Gjermaninë, jeta politike e Angela Merkel

Angela Merkel do të japë dorëheqjen si kancelare e Gjermanisë pas 16 vitesh në pushtet, duke i dhënë fund një karriere politike, e cila...

Zgjedhjet për Bundestagun, gjermanët vendosin sot për pasardhësin e Angela Merkel

Rreth 60.4 milionë gjermanë do të votojnë sot për Bundestagun e 20 -të, dhoma e ulët e parlamentit të Gjermanisë. Më shumë se 31...
WhatsApp DENONCO