Albin Kurti nesër në Gjirokastër, prezanton kandidatin për deputet të VV-së

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës, Albin Kurti, njëherazi edhe kryetar i VV-së, do të jetë nesër në Gjirokastër.

Nga burime zyrtare mësohet se Kurti do të prezantojë kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje në këtë qark për deputet në zgjedhjet e 25 prillit, Kreshnik Merxhani.

Nga zyrat e VV në Gjirokastër, Kurti dhe Merxhani do të kenë edhe një komunikim me mediat.

LEXO EDHE  Parashikimi, ja si do të jetë moti për ditën e enjte

Kurti po zhvillon një vizitë në Shqipëri, ku gjatë ditës së sotme, vshtë pritur në takime të veçanta nga Kryeministri Edi Rama, Presidenti Ilir Meta dhe kreu i PD, Lulzim Basha.