E mërkurë, Nentor 13, 2019
Etiketimet Gjirokaster

Etiketim: Gjirokaster

Aksidenti i rëndë/ Mjeti del nga rruga, humb jetën 34-vjeçari. Emri

Një tjetër person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Gjirokastër. Aksidenti mësohet se ka ndodhur pas mesnatës në aksin rrugor...

Organizatorët e mbjelljes së kanabisit në Gjirokastër/ Policia arreston 11 persona,...

Rreth 11 persona u arrestuan nga policia e Gjirokastrës si të dyshuar për kultivim kanabisi në këtë qark. Gjithashtu 5 persona po ndiqen në...

Denoncimi/ Laboratori i analizave në Gjirokastër jashtë kushteve higjeno-sanitare

Denoncimi i një qytetari ka mbërritur pranë redaksisësë së “JOQ”. Nga ajo çka shprehet dhe fakton me foto qytetari, kushtet në laboratorin e analizave...

Operacioni Sopoti, kapen 3 lazaratasit e shpallur në kërkim

Policia e Gjirokastrës ka finalizuar me sukses operacionin policor të koduar "SOPOTI". Policia ka ndaluar 3 shtetas, për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike". "Në vijim...

FOTO/ Lëkundje të forta tërmeti, ja ku ishte epiqendra…

Një tërmet me magnitudë 4.1 është regjistruar në jug të vendit. Lëkundjet e forta janë regjistruar në orën 00: 35 të datës 26 maj,...

Kush është socialisti që iu bashkua Bindjes së Patozit/ Ja ku...

Bindja Demokratike e drejtuar nga Astrit Patozi është një prej subjekteve të pakta që do të marrë pjesë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. E...

“Lufta” e heshtur në PS/ Kush pritet të zëvendësojë Flamur Golemin...

Flamur Golemi, deputet i PS-së në qarkun e Gjirokastrës, pritet të dorëzojë mandatin, pasi do të garojë për kryebashkiak. Golemi u zyrtarizua si kandidat i...

Mesazhi i fortë/ Basha: Më 30 qershor s’ka zgjedhje, beteja më...

Zgjedhje me 30 qershor nuk do të ketë dhe do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kështu u shpreh kreu demokrat Lulzim Basha nga...

Lëvizje drejtuesish në Gjirokastër, ja çfarë ka ndodhur…

Kreu i Agjensisë Shtetërore të Kadastrës në rajonin e Gjirokastrës është emëruar Florian Taçi. Ky i fundit në dy vitet e fundit ka mbajtur funksionin...

Basha nesër takime në Gjirokastër/ Ja paralajmërimi që vjen nga qyteti...

Kreu demokrat Lulzim Basha do të zhvillojë nesër takime në qarkun e Gjirokastrës, në kuadër të një turi takimesh në qytete të ndryshme të...

Ndodh edhe kjo/ Shpall kandidaturën për zgjedhje, thotë se ka mbështetje...

E ndërsa opozita ka deklaruar se nuk do të hyjë në zgjedhjet përsa kohë Edi Rama është kryeministër, subjektet që janë regjistruar në KQZ...

Përplasja në PS/ Tre kandidatë synojnë Bashkinë e Gjirokastrës, kush pritet…

Tre kandidatë në rradhët e socialistëve synojnë Bashkinë e Gjirokastrës. E ndërsa përzgjedhja e kandidatit që zyrtarisht do të përfaqësojë PS-në në këtë bashki në...

Emërohet drejtori i Policisë së Gjirokastrës, ja kush është…

Perlat Vatoci është emëruar sot drejtor i Drejtorisë së Policisë Vendore në Gjirokastër, ndërsa ka qëndruar i komanduar në këtë post që nga prilli...
WhatsApp DENONCO