PD: Shqipëria dështoi, sepse u mor peng nga Rama

Partia Demokratike ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me dështimet e Kryeministri Edi Rama.

PD thekson se Rama dështoi për 8 vjet me radhë dhe e la Shqipërinë në vendnumëro.

“Rama nuk mund të sjellë ndryshimin që i duhet vendit tonë për të dalë nga kriza ku ai e zhyti. Ndërkohë që vendet rreth nesh ia dolën të përparojnë, Shqipëria dështoi, sepse u mor peng nga Rama.

LEXO EDHE  Bardhi: Paplekaj nuk ishte shoqërues i imi, ja roli i tij në strukturat

Ka ardhur koha për ndryshim. Ne së bashku do ta sjellim këtë ndryshim dhe me 25 prill Shqipëria do të fitojë!”, thuhet në reagimin e PD.