E entje, Maj 28, 2020
Etiketimet Kurti

Etiketim: Kurti

Në Kosovë mund të protestohet lirisht/ Qeveria Kurti heq ndalimin e...

Qeveria në detyrë Kurti mbrëmë vonë në mesnatë ka marrë një tjetër vendim që legjitimon protestat e thirrura në sheshin e Prishtinës. Kryeministri në detyrë,...

“Teatrin e rrethuan si kullën e Jasharajve”/ Kurti: Rama-Thaçi, qasje bashkëpunimi...

Albin Kurti, Kryeministri në detyrë i Kosovës, duket se është në të njëjtën linjë me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta se lobi serb dhe...

Thaçi paralajmëron Kurtin: Koha të përballesh me drejtësinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u shpreh sot se Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, dhe grupi i tij kanë kryer vepra të kundërligjshme, duke...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti: Të jetë me parime, kalendari varet nga Brukseli

Kryeministri në detyrë Albin Kurti thotë se është në kontakt të vazhdueshëm me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak, për rifillimin...

“Garda Vullnetare Shqiptare” kërcënon me vdekje Albin Kurtin

Kryeministri në detyre i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se është kërcënuar me vdekje. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kurti thekson se është kërcënuar...

Kurti: Grenell nuk i do të keqen Kosovës, por kërkon marrëveshje...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, tha të hënën se ambasadori Grenell nuk ua do të keqen Kosovës dhe shqiptarëve, por vetëm dëshiron...

Thaçi: Kurtit i dërgova 5 letra, respektoj vendimin e Kushtetueses

Në një intervistë për “Çim Peka LIVE” në Syri TV, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar zhvillimet e fundit politike në...

Terminalet e kontrolluara nga biznesmenët, Kurti planifikon hapjen e Terminaleve shtetërore

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka vizituar sot Aeroportin Ndërkombëtar ‘’Adem Jashari’’ për objektin e vjetër të së cilit ka shprehur interesim...

Kurti del nesër nga vetëizolimi, zyrtari që kishte takuar del negativ...

Zyrtari i ministrisë së Integrimeve në Kosovë ka rezultuar negativ për koronavirusin. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu. “Rezultatet kanë dalë negative...

Kurti zbardh detajet e marrëveshjes sekrete Thaçi-Vuçiç: Ja çfarë fitonte Serbia

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi Presidentin Hashim Thaçi se ka krijuar një lidhje me shkurtër me homologun e tij serb, Aleksandar...

Kurti: LDK shkeli marrëveshjen, u bashkua me Thaçin. Ja roli i...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, tha mbrëmjen e sotme se mocioni i mosbesimit erdhi nga LDK, partneri ynë në qeverisjen e vendit. Kurti...

Der Standard: Ja pse u rrëzua Kurti dhe kur mund të...

Gazeta austriake “Der Standard”, ka shkruar për vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, e cila ka pezulluar dekretin e presidentit Hashim Thaçi, për çështjen...

Akuzoi UÇK për krime gjatë luftës, Kurti shkarkon këshilltarin politik

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka shkarkuar Shkëlzen Gashin nga posti i këshilltarit, pas deklaratës së bujshme se UÇK kishte kryer krime gjatë luftës...
WhatsApp DENONCO