Telashe për Vllazninë, lojtari titullar dëmtohet dy ditë para klasikes me Tiranën

Lajme aspak të mira për Vllazninë dhe trajneri Brdariç në prag të sfidës ndaj Tiranës. Ditën e sotme skuadra shkodrane ka kryer stërvitjen e radhës, por mbrojtësi i majtë, Isaevksi ka pësuar një dëmtim. “Sporti nga Bajraktari”, ka publikuar një foto të lojtarit që del nga fusha I fashur dhe nga pamjet duket që Isaevksi ka pësuar një goditje në kavilje.

LEXO EDHE  ‘Topi i Artë’/ Leva merr çmimin ‘Sulmuesi i vitit’

Shkalla e dëmtimit nuk është bërë ende e ditur, por lojtari me shumë mundësi do të humbasë sfidën e radhës.

Vllaznia do të luajë ditën e shtunë ndaj Tiranës në “Loro Boriçi”, në orën 13:00. Tashmë përveç, Markut, listës së mungesave I shtohet edhe Isaevksi edhe nuk është e konfirmuar ende zyrtarisht.